Ana sayfa Gezgin Rotaları Afrika Afrika’da Görülmesi Gereken 7 Ülke

Afrika’da Görülmesi Gereken 7 Ülke

1140
0

El değmemiş doğal güzellikleri ve bölgedeki vahşi yaşamı gözler önüne seren safari turlarıyla, macera peşinde koşan gezginlerin gözde destinasyonlarından olan Afrika, birbirinden etkileyici ülkelere ev sahipliği yapıyor.

Doğal güzellikleri ve zengin yeraltı kaynaklarıyla bilinmesine rağmen sömürge yaşamının etkisiyle ekonomik açıdan zor zamanlardan geçen bu coğrafya, keşfedilmeyi bekleyen şahane noktalarıyla, tüm zorluklara ve acılara direniyor. İşte kara kıta Afrika’nın görülmeye değer o enfes ülkelerinden bazıları.

Afrika’da Görülmesi Gereken 7 Ülke

1. Zambiya

Afrika-Gorulecek-Ulkeler

Dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde de yer alan Viktorya Şelaleleri, Zambiya’ya gitmek için başlı başına bir sebep olabilir. Muhteşem bir doğayla karşılaşacağınız bu ülkede, bungee jumping ve yamaç paraşütü gibi adrenalin dolu etkinliklere de katılabilirsiniz.

2. Namibya

Afrika’nın güneybatısında yer alan Namibya, kusursuz güzelliğiyle büyüleyen 50 bin kilometrekare genişliğindeki Namib Çölü, ilginç gelenekleri ve yaşam biçimleriyle şaşkınlık uyandıran kabileleri, devasa kum tepeleriyle ünlü Sesriem-Sossusvlei ve ürkütücü görüntüsüyle fotoğraf sanatçılarını cezbeden Dead Vlei gibi yerleriyle göz kamaştırıyor.

3. Botsvana

Afrika’da safari denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Botsvana, izlerken soluksuz bırakan vahşi yaşamı, enfes doğal güzellikleri keşfetme imkanı sunan kamp alanları ve saatler boyu süren geziler yapılabilen yürüyüş noktalarıyla, doğa aşığı turistlerin en sevdiği ziyaret noktalarından biri.

4. Kenya

Kenya-Afrika

Dünyanın en büyük doğa göçüne ev sahipliği yapan Masai Mara Rezerve Bölgesi sayesinde milyonlarca turist çeken Kenya, doğal yaşama tanıklık etmek isteyenlerin gözdesi. Masai Mara’nın yanı sıra David Sheldrick Fil Yetimhanesi, Nairobi Müzesi ve ülke kültürünü yansıtan kabileler de Kenya’nın popülerliğinde büyük rol oynuyor.

5. Tanzanya

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Serengeti Milli Parkı, Afrika’nın en yüksek noktası olan Kilimanjaro Dağı ve flamingolarıyla ünlü Magadi Krater gibi birbirinden harika doğa alanlarının bulunduğu Tanzanya, özellikle balayı çiftlerinin akın ettiği bir tatil cenneti olan Zanzibar’la da hayranlık uyandırıyor.

6. Güney Afrika Cumhuriyeti

Kış aylarının soğuk havasından kaçmak isteyenlerin uğrak adreslerinden olan ve Cape Town, Sun City, Pilanesberg ve Johannesburg gibi yerleriyle büyüleyen Güney Afrika Cumhuriyeti; görkemli manzarasıyla ünlü Masa Dağı, Kruger Milli Parkı ve Ümit Burnu’nun batı kesiminde yaşayan sevimli penguenleriyle sizi bekliyor.

7. Etiyopya

Ethiyopya-Afrika

Etiyopya, 102 milyonu aşkın nüfusuyla Afrika’nın en kalabalık ikinci ülkesi konumunda. Bu kalabalığın içinde göze çarpan farklı etnik gruplar, dinler ve diller ise Etiyopya coğrafyasına renk ve güzellik katan en önemli unsurlardan. Etiyopya, zengin kültürel dokusunun yanı sıra insanoğluna ait bilinen en eski fosilin sergilendiği Ulusal Müzesiyle de biliniyor.

Kara kıtanın gizemli ve büyüleyici dünyasını görüp, dünyanın bambaşka bir yüzüyle tanışmaya hazırsanız, Afrika yolculuğuna çıkma vakti gelmiş demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here