Ana sayfa Blog İtalya Gezisi İçin Pratik Bilgiler

İtalya Gezisi İçin Pratik Bilgiler

4530
7

İtalya gezisi planlayanlar için önemli  pratik bilgiler paylaşmak istedik. Gondollar şehri olarak bilinen, romantik kent Venedik, sanatın başkenti Floransa, tarihin canlı mirası Roma gibi şehirleriyle her yıl milyonlarca gezgini ağırlayan İtalya’ya gitmeyi düşünüyorsanız, listemize bir göz atın.

İtalya’ya gidecekler için işe yarar önemli bilgiler

1. İtalya gezinizi bahar ve sonbahar aylarında yapın

İtalya, yazları güneşli ve sıcak, kışın ise yağışlı ve soğuktur. Bu nedenle sıcak ya da yağışlı bir havaya maruz kalmadan keyifli bir şekilde bu ülkeyi keşfetmek istiyorsanız ilkbahar ve yaz sonunu tercih etmelisiniz.

Italya Gezisi
İtalya 4 mevsim seyahat edilmeye uygun olsa da bahar ayları daha güzeldir.

Ayrıca Ağustos ayında, halkın büyük bir bölümü tatiller ve bayramlar nedeniyle tatile gittiği için mağazaların büyük bir bölümü de kapalıdır. Bu nedenle seyahatinizi ağustos ayına denk getirmemenizi tavsiye ediyoruz. Mayıs ve Eylül ayları İtalya seyahati için en ideal aylar.

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/roma

1
2
3
4
5
6
7
8
9
PAYLAŞ

7 YORUMLAR

  1. Bu hafta Italya’dan donmus biri olarak benim verebilecegim en pratik bilgi mutlaka sirt cantasi alip onunuze almaniz, ara sokaklara pek fazla girmemeniz, kredi kartiyla alisveris yapmamaniz. Katildigim turda iki kisi ayri mekan ve saatlerde parasini kaptirdi ve ben de kredi kartimi kullandigim gunun ertesinde kartimdan cekilmis ve bana ait olmayan yuklu bir harcamaya merhaba dedim. Cok sevmis olmakla birlikte, pek guvenli bir ulke oldugunu kesinlikle dusunmuyorum. Bir Avrupa ulkesindeymissiniz gibi rahat hareket etmeyin kesinlikle.

  2. İlk italya gezim ağustostu…gerçekten yazılanlar doğru…ayrıca sıcak ve turist kalabalığı oldukca fazla….bu yıl haziran başlarında gittim daha keyifliydi

  3. Italya’ya bin kere de olsa giderim yuz bin kere de bayılıyorum seviyoum İtalya yı her Gidiş de farklı bakarım

  4. Turistik meydanlarda yemek yerine ara sokaklarda halkın gittiği yerleri tercih edin..
    Müzelere giriş için sıra beklemek istemiyorsanız internetten bilet alın..
    Cafelerde oturarak birşey yer içerseniz daha fazla ödersiniz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here