Ana sayfa Gezgin Rotaları Asya Birbirinden İlginç Endonezya Festivalleri

Birbirinden İlginç Endonezya Festivalleri

1621
1

Endonezya, balayı için farklı rotalar arayan çiftlerin, macera dolu doğa sporlarına ve dalışlara meraklı gezginlerin yanı sıra eğlence denildiğinde valizini toplayıp dünyanın bir ucuna gitmekten çekinmeyen turistlerin de gözdesi olan bir Güneydoğu Asya ülkesi. Binlerce farklı adadan meydana gelen bu nefis ülke, doğası ve zengin kültürel dokusunun yanı sıra dünyaca ünlü festival ve etkinlikleriyle de göz kamaştırıyor. Siz de Endonezya festivalleri hakkında daha fazla şey öğrenip, kendinizi dansın ve müziğin büyülü kollarına bırakabilirsiniz.

Birbirinden İlginç Endonezya Festivalleri

1. Jember Moda Karnavalı

Jember-Fest

Brezilya’nın dünyaca ünlü Rio Karnavalı’nda olduğu gibi rengarenk ama daha geleneksel giysilerin giyildiği Jember Moda Karnavalı (JFC), Jember şehrinde düzenleniyor. Hazırlıkları aylar öncesinden başlayan bu festival dünya ya da doğa içerikli temalar doğrultusunda yapılıyor.

2. Lombon Festivali

Lombon-Fest

Yeni yıl dolayısıyla ülkenin her yerinde kutlanan Lombon Festivali, Endonezya’nın doğusu ve batısında farklı zamanlarda kutlanıyor. Zira ülke çok büyük olduğu için arada saat farkı bulunuyor. Yerel balıkçıların yılın ilk mahsulleri için denize teşekkür ettiği bu festival, oldukça ilgi çekiyor.

3. Java Caz Festivali

Java-Caz-Fest

Jakarta Adası’nda düzenlenen en büyük festivallerden biri olan Java Caz Festivali, 2005 yılından bu yana kutlanıyor. Yaklaşık üç gün boyunca devam eden bu festivalde hem yerell hem de uluslararası sanatçılar sahneye çıkıyor.

4. Kasada Festivali

Kasada-Fest

Alışılagelmiş renkli ve eğlenceli festivallerden farklı bir atmosferin hüküm sürdüğü Kasada Festivali, ülkede yakınlarını ve aile büyüklerini kaybedenlerin bu kişileri andığı bir etkinlik. Mart ayının gelmesiyle birlikte mezarlıklara ve dini mekanlara giden yerel halkın çeşitli dini ritüelleri gerçekleştirmesiyle yapılıyor.

5. Manado Beach Festivali

Manado-Beach-Fest

Manado Beach Festivali, temmuz ayında Endonezya’nın Manado Sulawesi Adası’na gidenlerin severek katıldığı bir festival. Bir hafta boyunca devam eden bu festivalde, dans, müzik ve canlı performanslar ile kültürel ve sportif etkinlikler yer alıyor.

6. Lembah Baliem Festivali

Lembah-Baliem

Yerel kabilelerin tarihi geçmişlerini ve savaş dönemlerini gözler önüne seren gösterilerin sahnelendiği Lembah Baliem Festivali, her yıl ağustos ayında düzenleniyor. Baliem Vadisinde bir ay boyunca süren bu festival sayesinde bölge kültürünü ve insanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

7. Bali Sanat Festivali

Bali-Art-Fest

Bali Sanat Festivali, kültüre ve sanat düşkün olanların her yıl kaçırmadan katıldığı bir etkinlik. Eylül ayında düzenlenen ve birkaç gün boyunca süren bu festival kapsamında dans ve müzik aktivitelerinin yanı sıra yemek, el işi gibi çeşitli alanlarda da atölyeler açılıyor.

8. Solo International Etnik Müzik Festivali

Solo-International-Fest

Dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenleri buluşturan uluslararası bir organizasyon olan Solo International Etnik Müzik Festivali, ülkenin Hollanda sömürgesi olduğu yıllarda inşa edilen tarihi Vastenburg Kalesi’nde düzenleniyor. Eylül ayında başlayan festival beş gün boyunca devam ediyor.

9. Krakatoa Festivali

Krakatoa-Fest

Her yıl eylül ayında düzenlenen ve bir hafta boyunca devam eden Krakatoa Festivali, Krakatoa Adası ve çevresindeki irili ufaklı pek çok adada kutlanıyor. Bir hafta boyunca dansın ve müziğin bir an bile eksik olmadığı bu festivale gitmek için rezervasyonlarınızı önceden yapmayı ihmal etmeyin.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here