Ana sayfa Blog Sosyal Medyada Takip Etmeniz Gereken İlham Verici 10 Kadın Gezgin

Sosyal Medyada Takip Etmeniz Gereken İlham Verici 10 Kadın Gezgin

1698
0

Sosyal medya hayatımızı değiştirdi. Bunun seyahat alanına yansıması çok da güzel oldu. Hiç bilmediğimiz, tanışma veya konuşma fırsatı dahi bulamayacağımız kişilerin yolculuklarını takip edebiliyor, yazdıkları, paylaştıkları içeriklerden eşsiz bilgilere kolayca ulaşabiliyoruz. Maceralarına eşlik ediyor, seyahatlerinden ilham alıyor, verdikleri bilgilerle seyahatlerimizi planlıyoruz.

Ancak bu gezginler içerisinde öyleleri var ki attıkları her adımı takip etmeniz hayatınıza anlam ve renk katabilir. Bunlar uzaklık, hijyen, güvenlik gibi endişeleri artlarında bırakıp yola düşmüş keşfetme tutkusuna sahip kadın gezginler. Instagram ve Facebook’tan bu gezginleri takip edin, ilham alın!

Takip Etmeniz Gereken 10 Kadın Gezgin

1. Deniz Dağaşan

Deniz ablamız gezginliğin yaşının olmadığının en güzel örneği. Kendisi 60+ yaşında ve şimdiye kadar 60+ ülke gezdi. Son olarak Güney Amerika’da Şili’de görüldü.

www.facebook.com/gezgindenizkizi
www.gezgindenizkizi.com

Gezi-Rehberi-Line

2. Hülya Tosun

O bir masalcı, kendisi de iç dünyası da güzel bir gezgin. Atmış ruhunu bohçasında, yıllardır bir orada bir burada özgürce geziyor. Hikayeleri çok güçlü kelimelerle yazabiliyor, ah keşke hep yazsa dediğimin çok olduğu gezginlerdendir. Paylaşım ekonomisi konusunda tez yazabilecek birikime sahip. Şu sıralar Kamboçya sınırlarına girmiş durumda.

Bu not Annem ve Babama; *** 2002 senesinde, İngiltere’ye dil öğrenmek üzere çocuk bakmaya gitmiştim. Annem ve Babam e-mail yazmayı öğrenmişlerdi ben gitmeden. Birkaç e-mail alışverişinden sonra annemin son e-maili geldi. “Hülyacım, ben buna dokunamıyorum, bunu koklayamıyorum o yüzden de bir şey anlamıyorum, lütfen bana posta adresini verir misin?” On gün sonra geldi ilk mektubum, açtım. Annem A-4 kağıdını ikiye katlayıp öyle yazar mektuplarını. Kitap gibi açtım mektubu, sol tarafta yapıştırılmış renkli kır çiçekleri, sağ tarafta mektup başlıyor; “Hülyacım, Bu çiçekler seninle birlikte topladığımız çiçekler. Evet biliyorum fiziken yanımda değildin ama ben bunları toplarken aklımda, gönlümde, yanıbaşımdaydın…” *** Bu not Annem’le Babama; Bu sabah seher vakti trendeki penceresiz yatağımda uyandım. Tuvalete gittiğimde pencereden sisler içinde öyle güzel bir manzara vardı ki, koşarak restorana gittim. İşte bu fotoda gördüğünüz tüm ağaçlar ve yeşilin her tonu, bu sabah birlikte yaptığımız tren yolculuğundan. O trende birlikte olmayı çok isterdim. Yanımda değildiniz ama aklımdaydınız, gönlümdeydiniz. Ve bilin ki teklifim her zaman geçerli, ne zaman isterseniz 😉 Benim için endişelendiğinizi biliyorum. Güvende olmak için yeterince çaba sarf ediyorum, merak etmeyin. Yoldayken bir de hiç çaba sarf etmediğim bir şey var ki mutlu olmak. İlk kilometreyle birlikte kendiliğinden oluveriyor işte. Bu sabah dev bir yeşilliğin ortasında trenin kocaman penceresinden ciğerlerime dolan rüzgarla birlikte şıpır şıpır gözümden dökülen yaşlar mutluluktandı ve siz de oradaydınız 😉 Sizi Seviyorum #ruhubohcadagezen #sınırlarımkalktıbenim #yolhikayeleri #travel #treveller #gezi #seyahat #backpacker #sirtcantasi #dreamer #backpack #story #thestoryoftheday #dream #seçim #thailand #tayland #bangkok #bankok #chiangmai #train #love #amor #mektup

A photo posted by Hülya Tosun (@ruhubohcadagezen) on

www.ruhubohcadagezen.com
www.facebook.com/ruhubohcadagezen

Gezi-Rehberi-Line

3. Sevil Mert

Çok çalışıyorum, vaktim yok, 2-3 hafta yıllık iznimle nasıl gezeyim, ancak dinlenebiliyorum diyenlere örnek bir beyaz yakalı. Hem çalışıp hem de ucuza nasıl çok gezebilirim diyenlerin Sevil’in blogunu ziyaret etmesini tavsiye ediyorum.

Zafer bizimdir 🙂 #hallonorway #norveç #fiyord

A photo posted by Çok Okuyan Çok Gezen (@sevilmert) on

www.cokokuyancokgezen.com
www.facebook.com/Cokokuyancokgezen

Gezi-Rehberi-Line

4. Hale Sargın

İşinden istifa edip Güney Amerika’da tek başına seyahat eden Hale’nin seyahatini sosyal medyadan takip edin. İlk önce sırt çantalı solo gezgin olan Hale, şimdilerde bisikletiyle seyahat ediyor. Seyahati için kendisine destek olun. Son gördüğümde Şili taraflarındaydı.

www.isimgucumgezmek.com
www.facebook.com/isimgucumgezmek

Gezi-Rehberi-Line

5. İlsu Dirgin

Dünyanın ilginç yerlerine bir gezginle birlikte gitmek istiyorsanız işte aradığınız kişi! Beyaz yakalı yönetici hayatını geride bırakan İlsu hem geziyor, hem gezdiriyor. Takılın peşine!

www.aylakilsu.com
www.facebook.com/aylakilsu

Gezi-Rehberi-Line

6. Burcu Tunca

Hindistan’dan Avustralya’ya, Tayland Adalarından Endonezya’ya kadar her yerde ayak izi bırakan Burcu, içindeki sesi dinleyip kendini yollara atmış bir gezgin kadın. Yogada huzuru, dansta mutluluğu, yollarda kendini bulan, Trakya topraklarında doğmuş çingene ruhlu gezgin, en son Kamboçya civarında görüldü.

www.gezginyogini.com
www.facebook.com/gezginyogi

Gezi-Rehberi-Line

7. Tuğçe Makarnacı

İşinden istifa edip yollara düşen bir gezgin. Asya’yı karış karış gezdi. Kafasına göre özgür takılmayı ve eğlenmeyi sever. Fazla sorularla canını sıkmamanızı tavsiye derim.

www.bilinmeyenrota.com
www.facebook.com/BilinmeyenRota

Gezi-Rehberi-Line

8. Oya Yıldız

Güzel fotoğraf çeken ve güzel de yazan bir beyaz yakalı. Ucuz uçak bileti avcısıdır kendisi, yakaladımı ucuz bileti hiç affetmez. Seyahatlerini aylarca önce planlar ve ucuza getirir. Son olarak Kars’ta Ani harabelerini fotoğraflarken görüldü.

www.benimlegez.com
www.facebook.com/benimlegez

Gezi-Rehberi-Line

9. Pinar Pinzuti

Benim aklıma bisiklet dendi mi ilk Pınar geliyor. Kendisi bisikletin yaygınlaştırılması için mücadele eden çok çalışkan bir bisiklet aktivisti. En son Rodos’ta görüldü.

Ready for the fancy women cycling tour #süslükadinlarbisikletturu #skbt15 #velo #love #cyclechic #cityofizmir

A photo posted by Bisikletizm (@pinarpinzuti) on

www.bisikletizm.com
www.facebook.com/Bisikletizm

Gezi-Rehberi-Line

10. Burcu Canbulat

İşinden istifa edip özgürlüğü seçenlerden Burcu’nun da çoğunlukla vaktini bilgisayarın başında ucuz bilet peşinde geçirdiği duyumları var. Yeni rotası Filipinler ve Singapur.

www.gezitozu.com
www.facebook.com/gezitozu

Gezi-Rehberi-Line

Beni de takip etmeyi unutmayın! 🙂 instagram.com/yoldaolmak

Listeye ekleyebileceğim en az 20 gezgin kadın daha var. Eğer seyahat etmeyi ve keşfetmeyi seviyorsanız gezginlerin Facebook sayfalarını bulup takip edin, ilham alın!

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here