Ana sayfa Gezgin Rotaları Avrupa İlkbaharda Avrupa’da Gidilebilecek 10 Yer

İlkbaharda Avrupa’da Gidilebilecek 10 Yer

900
0

Sıcak havanın yüzünü gösterdiği bahar aylarında, bütün kış hayalleri süsleyen seyahat planları da hayata geçmeye başlıyor. Bu seyahatler için rotasını Avrupa’nın birbirinden güzel şehirlerine çevirmek isteyenler içinse nereye gideceğine karar vermek çok da kolay değil. Bu nedenle Avrupa’da kısa ama keyif dolu bir gezi yapmak isteyenler listedeki şehirlere göz atarak, kendilerini en mutlu hissedecekleri yerleri seçebilir. İşte Avrupa’da gidilecek yerler arasında öne çıkan bazı şehirler.

İlkbaharda Avrupa’da Gidilebilecek 10 Yer

1. Zadar, Hırvatistan

Zadar-Hirvatistan

İlkbahar rotasını tarihle iç içe bir şehre çevirmek isteyenleri cezbeden Zadar, Hırvatistan’ın en ünlü yerleşim yerlerinden. Zadar, tarihi şehir merkezindeki etkileyici yapılar ve sıcak atmosferinin yanı sıra şahane gündoğumu ve günbatımı manzarasıyla da görülmeye değer bir şehir.

2. İtalyan Gölleri

Como-Golu

Yaz aylarında oldukça kalabalıklaşan İtalyan gölleri, harika manzaraları ve doğasıyla göz kamaştırıyor. Alplerin eteklerinde uzanan bu göller arasında Maggiore, Como ve Garda Gölü oldukça popüler. Çevrelerindeki şirin kasabalarla turistlerin gözde olan bu gölleri görmek için en doğru zaman; doğanın uyandığı ve turistlerinse az olduğu ilkbahar dönemi.

3. Midilli Adası, Yunanistan

Midilli

Baharın ilk günlerini Yunan adalarında geçirmek isteyenler, şifalı suların çıktığı termal kaynakları, görkemli ormanları, Ege’nin masmavi sularıyla çevrili sevimli plajları, leziz zeytinyağı ve tazecik meyvelerin yetiştiği bahçeleriyle göz alan Lesvos Adası‘nı mutlaka görmeli.

4. Amsterdam, Hollanda

Amsterdam

Kanallar arasında kiralık bisikletinizle gezebileceğiniz genç ve dinamik bir şehir olan Amsterdam’da kanal üzerindeki teknelerle tur yapabilir, müzeler bölgesindeki ünlü müzeleri ziyaret edebilir ya da içkinizi alıp, Vondelpark’ın yemyeşil çimleri üzerine yayılarak güzel havanın ve hareketli yaşamın keyfini çıkarabilirsiniz.

5. Viyana, Avusturya

Viyana

Avusturya’nın kültür sanat başkenti olarak anılan Viyana, havaların ısınmasıyla birlikte ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Festivaller ve konserlerle hareketlenen şehir meydanlarında hoş zamanlar geçirebileceğiniz bu şehirde biraz dinlenmek için de şehir parklarına uğrayabilirsiniz.

6. Kopenhag, Danimarka

Kopenhag

Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olan Danimarka, aynı zamanda mutlu insanların ülkesi olarak da biliniyor. Düzenli şehir görüntüsü, tertemiz havası ve gelişmiş yaşam koşullarıyla hem turistlerin hem de göçmenlerin gözdesi olan Kopenhag da ülkenin en hareketli yerleşim yerlerinden.

7. Budapeşte, Macaristan

Budapeste

Renkli eğlencelerin yaşandığı gece hayatı, dünyaca ünlü termal sulara sahip kaplıcaları ve tarihi yapılarıyla Avrupa gezilerinin en gözde seyahat duraklarından biri olan Budapeşte, UNESCO Dünya Mirası Listesindeki yerleri ve sıcakkanlı insanlarıyla da biliniyor.

8. Sevilla, İspanya

Sevilla

Muhteşem manzarasıyla ünlü Torre de los Perdigones, Alcazar Sarayı, Barrio Santa Cruz ve Sevilla Katedrali gibi yapılarını yanı sıra muhteşem atmosferiyle de görenleri kendine hayran bırakan Sevilla, İspanya’nın en popüler şehirlerinden. Flamenko ve boğa güreşlerinin de merkezi olan şehir, bahar geldiğinde bambaşka bir güzelliğe bürünüyor.

9. Ljubljana, Slovenya

Ljubljana

Slovenya’nın başkenti olan Ljubljanica şehri, ülkeye gelen turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden. Bahar ayları geldiğinde Ljubljanica’nın cıvıl cıvıl bir görünüme kavuşan sokaklarında Barok mimarisini yansıtan binalar arasında keyif dolu bir gezi yapabilirsiniz. Ayrıca Ljubljanica Nehri çevresinde uzun yürüyüşlere çıkıp, köprülerin nefis manzarasını da izleyebilirsiniz.

10. Paris, Fransa

Paris

Romantik şehir Paris, yemyeşil çimenler ve renkli çiçeklerle süslü geniş bahçeleri ve şirin kafeleriyle bahar kaçamaklarının sevilen adreslerinden. Üzerinize ince bir hırka atıp bu enfes park ve bahçelerde sıcak güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer çimenlerde güneşlenmek sizin tarzınız değilse, etkileyici tasarımlarıyla öne çıkan kafelere gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here