Ana sayfa Gezgin Rotaları Amerika Los Angeles’ta Görebileceğiniz 7 Yer

Los Angeles’ta Görebileceğiniz 7 Yer

1429
0

Amerika Birleşik Devletleri’nin en hareketli ve kalabalık şehirlerinden biri olan Los Angeles, dünyaca ünlü Hollywood starlarını ve dev film stüdyolarını görebileceğiniz bir şöhretler dünyası. Görkemli evleri, lüks markaların mağazalarının yer aldığı alışveriş merkezleri, geniş caddeleri ve eğlence merkezleriyle milyonlarca turisti ağırlayan Los Angeles, özellikle sinemaya ve oyunculuğa ilgi duyanların rüyalarını süslüyor.

Los Angeles’ta Görebileceğiniz 7 Yer

1. Hollywood

Hollywood

Universal Film Stüdyoları, ünlü Hollywood Bulvarı ve Şöhretler Kaldırımı gibi ünlü noktalarıyla turistleri cezbeden Hollywood, Los Angeles’ın mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerinden. Dünyaca ünlü film ve dizilerin çekildiği devasa film stüdyoları ile bilinen Hollywood, 1990’lı yıllardan bu yana sinema dünyasının merkezi konumunda.

2. Beverly Hills

Beverly-Hills

İhtişamlı ve lüks evleriyle göz kamaştıran bir yerleşim yeri olan Beverly Hills, dünyaca ünlü starların da ikamet ettiği bir bölge. Bell-Air ve Holmby Hills isimli iki bölümden oluşan Beverly Hills, restoranları, dünya markalarının ürünlerinin satıldığı alışveriş merkezleri ve caddeleriyle de popüler.

3. Universal Studios Hollywood

Universal-Studios-Hollywood

Rehberler eşliğinde yapacağınız eğlenceli ve şaşırtıcı bir turla gezme fırsatı bulabileceğiniz Universal Studios, size sıradışı bir gezi deneyimi yaşatabilir. Bu stüdyoları dolaşırken Jurassic Park, Simpsons, Shrek ve Transformers, gibi animasyon ve bilimkurgu filmlerine ait gösterimleri izleyebilir ve bazı sahneleri canlandırmalı olarak yaşayabilirsiniz.

4. Disneyland

Disneyland-Los-Angeles

Çocukların yanı sıra Walt Disney dünyasına hayran olan yetişkinlerin de kalbini fetheden Disneyland, Los Angeles’in en kalabalık ve hareketli yerlerinden. 1955 yılında Walt Disney tarafından kurulan Walt Disney, Disney kahramanlarının kostümlerini giyen animatörleri, Disney ürünlerinin satıldığı alışveriş mekanları ve eğlenceli etkinlikleriyle konuklarına renkli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

5. Santa Monica

Santa-Monica

Los Angeles’ın batı kıyısında yer alan Santa Monica, ılıman iklimi ve doğal güzelliğiyle 20. yüzyılın başlarından itibaren bölgenin önemli tatil noktalarından biri haline geldi. Mağazalari restoranlar, kafeler ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı trafiğe kapalı bir yol olan 3. Cadde ise Santa Monica’nın en hareketli yerlerinden.

6. Venice Beach

Venice-Beach

Los Angeles’ta yüzmenin ve güneşlenmenin tadını çıkarabileceğiniz Venice Beach, şehir merkezine yakın konumu nedeniyle de bölgeye gelen turistlerin ve yerel halkın gözdesi. Bisiklet kiralayarak keyifli bir tur yapabileceğiniz Venice Beach çevresinde çok sayıda kafe ve alışveriş yapılacak dükkan da bulabilirsiniz.

7. Museum of Contemporary Art

Museum-Contemporary-Art

Museum of Contemporary Art, yedi binden fazla eserin sergilendiği zengin koleksiyonuyla kültür sanata ilgi duyan turistlerin uğrak adreslerinden. 1979 yılında kurulan bu müzede yerli ve yabancı sanatçılara ait çağdaş sanat eserlerini görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here