Ana sayfa Gezgin Rotaları Amerika Miami’de Yapılacak 10 Şey

Miami’de Yapılacak 10 Şey

1180
0

Masmavi sulara sahip göz kamaştıran plajları ve hareketin bir an bile eksik olmadığı canlı gece hayatıyla bilinen Miami, hem Kuzey Amerika‘nın hem de dünyanın en popüler tatil adreslerinden biri.

Florida’nın bu enfes sahil şehrine gittiğinizde şahane plajların ve gece hayatının yanı sıra görkemli alışveriş mağazaları, huzurlu doğa alanları ve kültürel mekanları da keşfedebilirsiniz.

Miami’de Yapılacak 10 Şey

1. Ocean Drive’da yürüyün

Ocean-Drive

Miami’nin hemen hemen her noktasından geçen ve A1A, Okyanus Yolu gibi isimlerle de anılan Ocean Drive, tamamen ağaçlarla kaplı. Yolun hemen karşısında ise kafe, bar, restoran gibi yapılar sıralanıyor. Bu yol üzerinde, Atlantik Okyanusu boyunca uzanan keyif dolu bir yürüyüş yapabilirsiniz.

2. Art Deco Bölgesi’ni gezin

Art-Deco-Miami

Şehrin tarihi geçmişini ve kültürel dokusunu yansıtan Art Deco mimarisine sahip evlerin yer aldığı Art Deco Bölgesi‘ni görmeden Miami’den ayrılmayın. Tümü koruma altına alınan bu binaları ister tek başınıza isterseniz de rehberli turlar eşliğinde gezebilirsiniz.

3. Wynwood Duvarları’nı görün

Wynwood

Yürüyerek gezmenin ayrı bir zevk verdiği, sanatla iç içe bir bölgede yer alan Wynwood Duvarları, sokak sanatının izlerini taşıyan bir açık hava müzesini andırıyor. Boş depo olarak kullanılan binaların, 50’den fazla sanatçı tarafından birer sanat eserine dönüştürüldüğü bu yer, sanatseverleri cezbediyor.

4. Miami Plajı Yürüyüş Yolu üzerinden şehri dolaşın

Miami-Beach

Yaklaşık üç mil uzunluğundaki Miami Plajı Yürüyüş Yolu, şehri gezip dolaşmak için izlenebilecek en doğru rotalardan biri. Indian Beach Park’tan başlayıp, South Beach’e dek ulaşan bu yol, günün her saati kalabalık ve hareketli.

5. Little Havana’da Küba havası koklayın

Little-Havana

Küba’yı görme hayallerini gerçekleştiremeyenleri cezbeden Little Havana (Küçük Havana), Küba kültürünün sıcak atmosferini, müziklerini ve leziz yemeklerini bulabileceğiniz bir bölge. Ana arteri 8. Sokak ismindeki Calle Ocho olan bu etkileyici bölge, sizi bambaşka bir dünyaya sürükleyecek.

6. Lummus Park Plajı’na gidin

Lummus-Park

Atlantik Okyanusu kıyısında, barlara, restoranlara ve Art Deco mimarisi binalara yakın bir konumdaki Lummus Park Plajı, pek çok film ve dizi çekimine de sahne oldu. Ülkenin en popüler güney plajı olan Lummus Park Plajı’nın yanında bulunan yürüyüş yolu ise manzaraya karşı yürüyüş yapmak isteyenler için oldukça cazip.

7. Villa Vizcaya’yı ziyaret edin

Villa-Vizcaya

Biscayne Koyu kıyısında tarihi bir yapı olan Villa Vizcaya, Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri ismiyle de biliniyor. Yapılışı 1920’li yıllara dek uzanan bir İtalyan Rönesans eseri olan Villa Vizcaya, günümüzde 70’in üzerinde sanat eseri ve antik parçanın sergilendiği bir müze. Müzenin çiçeklerle süslü bahçesi de özel davetlerin sevilen mekanlarından birine dönüştü.

8. Crandon Park’ta doğanın tadını çıkarın

Crandon-Park

Florida’nın en güzel plajları arasında ilk sıralarda yer alan iki mil uzunluğundaki plajı ve nefis doğasıyla ünlü Crandon Park, Key Biscayne’in kuzey bölümünde konumlanıyor. Crandon Park içinde olan bölgede kum tepeleri arasında yürüyüş yapabilir ya da golf, tenis gibi spor aktivitelerinde bulunabilirsiniz.

9. Bayfront Park’ta etkinliklere katılın

Bayfront-Park

İçinde cambazlık eğitimi almak isteyen öğrencilerin okuduğu bir cambazlık okulu da bulunan Bayfront Park, şehrin göbeğinde konumlanıyor. Yıl içinde pek çok kültür, sanat ve spor etkinliğine ev sahipliği yapan bu parkta çok sayıda yürüyüş yolu da bulunuyor.

10. Fairchild Tropik Botanik Bahçesi’nde bitki yetiştirmeyi öğrenin

Fairchild-Tropik-Bahcesi

Doğa ve bitkilerle aranız iyiyse ve kendinize küçük bir bahçe yaratmayı hayal ediyorsanız, Miami’nin Coral Gables bölgesindeki Fairchild Tropik Botanik Bahçesi‘ne gidip, bahçenizi nasıl yapacağınızı ve yetiştirdiğiniz bitkileri nasıl hasat edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu tropik seradaki ilginç bitkileri, egzotik kelebekleri ve balıkları da görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here