Ana sayfa Blog Otobüsle Avrupa Turu Yapmak İçin 5 Neden

Otobüsle Avrupa Turu Yapmak İçin 5 Neden

4275
0

Seyahat severlerin rüyalarını süsleyen Avrupa, birbirinden güzel şehirleriyle her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği çekim merkezi. Farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan Avrupa şehirleri etkileyici müzeleri, mimarlık tarihine ışık tutan yapıları, hareketli cadde ve sokakları ile yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğruyor.

Avrupa’yı keşfetmek isteyenlerin son dönemde ilgi gösterdiği seçenekler arasında öne çıkan otobüsle Avrupa turu, birçok açıdan avantaj sunuyor. Otobüsle Avrupa turu yapmak isteyenler için bu yöntemin avantajlarını sıraladık.

Otobuslu-Avrupa-Turu
Brüksel, Belçika

Otobüsle Avrupa Turu İçin 5 Neden

1. Ekonomik

Otobüsle Avrupa turu, Avrupa seyahati gerçekleştirmek isteyenler için en uygun bütçeli yolculuk yöntemlerinden birini sağlıyor. Otobüsle İstanbul’dan çıkan ve 15’ten fazla ülkeyi ziyaret eden tur programına ulaşım, konaklama ve rehberlik hizmetleri dahil. Programda yer alan ülkelerden birine Türkiye’den gidiş-dönüş uçak bileti almak bile neredeyse tur bedeliyle aynı.

2. Zaman tasarrufu

Programın içeriğine bağlı olarak 11-21 günlük zaman aralığında gerçekleştirilen otobüslü Avrupa turları ile tüm yıl beklenilen izin döneminin etkin bir şekilde değerlendirilmesi sağlanıyor. Normal şartlarda bir Avrupa ülkesindeki şehirler için 3-4 günlük zaman gerekirken, otobüslü tur ile panoramik bir tecrübe ediniliyor.

Avrupa-Otobus-Turlari
EYOBUS, Avrupa’ya otobüs turu yapan ilk şirket

3. Eğlenceli ortam

Avrupa’ya gerçekleştirilen otobüslü turların katılımcı profili 18-35 yaş arasında. Bu profilin katıldığı bir turda15-20 gün geçirilen zaman bol eğlence, kahkaha ve yeni arkadaşlıklar için uygun altyapı sağlıyor. Paket turlarda yaş aralığı ve beklentileri birbirinden farklı olan kişilerle karşılaşma ihtimalinin yarattığı endişeye takılmadan bu turda Avrupa’nın tadını çıkarmak mümkün.

4. Endişeler ortadan kayboluyor

Otobüsle Avrupa turunda gidilecek her duraktan önce program koordinatörü ve rehberler o destinasyonla ilgili önbilgileri paylaşıyor. Gidilecek yerde mutlaka görülmesi gereken noktalar, dikkat edilmesi gereken şeyler, yemek yenilecek restoran alternatifleri ve bazı temel kelimeler yurt dışı endişesi yaşayanlar için yol gösterici nitelikte. Özellikle ilk yurt dışı deneyimi için bu turlar uygun.

Otobusle-Avrupa-Turu
Paris, Fransa

5. Avrupa’yı tanımanın en kolay yolu

Bir ülke ya da şehirle ilgili bilgi sahibi olmak için kara yolu ile yapılan yolculuğun önemi büyük. Şehirlerarası yollar o bölgeye ait kültürü en iyi şekilde deneyimlemek için fırsat yaratıyor. Benzin istasyonundaki düzenden kasabaların yerleşimine, mimari yapılardan kırsal bölgelerdeki yaşama onlarca detay otobüsle yolculuk sırasında fark edilen şeylerden. Havalimanından şehir merkezine gidip yine aynı yolu kullanarak bitirilen seyahatten daha fazlası için otobüsle Avrupa’yı denemek gerek.

Otobüsle Avrupa turu konusunda uzman olan EYOBUS 18 günde 18 ülke 21 şehir Avrupa gezisini sadece 990€ olarak sunuyor. Seyahate çıkmak ve bir yerden başlamak isteyenler için otobüsle Avrupa turu ekonomik, keyifli, eğlenceli ve kısa sürede çok yer görmek için tercih edilmeli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here