Ana sayfa Blog Takip Etmeniz Gereken 10 Kadın Gezgin

Takip Etmeniz Gereken 10 Kadın Gezgin

4547
2

Hiç bilmediğimiz, tanışma veya konuşma fırsatı dahi bulamayacağımız kişilerin yolculuklarını sosyal medyadan takip edebiliyor, yazdıkları, paylaştıkları ve fotoğraflarından eşsiz bilgilere kolayca ulaşabiliyoruz. Maceralarına eşlik ediyor, seyahatlerinden ilham alıyor, verdikleri bilgilerle seyahatlerimizi şekillendirebiliyoruz.

Ancak bu gezginler içerisinde öyleleri var ki attıkları her adımı takip etmeniz hayatınıza anlam ve renk katabilir. Bunlar uzaklık, hijyen, güvenlik gibi endişeleri artlarında bırakıp yola düşmüş keşfetme tutkusuna sahip kadın gezginler. Instagram ve Facebook’tan bu gezginleri takip edin, ilham alın!

Takip Etmeniz Gereken 10 Kadın Gezgin

1. Deniz Dağaşan

Deniz ablamız gezginliğin yaşının olmadığının en güzel kanıtı. Kendisi 60+ yaşında ve şimdiye kadar 60+ ülke gezdi. Son olarak Güney Amerika’da Şili’de görüldü.

www.gezgindenizkizi.com
www.facebook.com/gezgindenizkizi

Gezi-Rehberi-Line

2. Hülya Tosun

View this post on Instagram

Bu not Annem ve Babama; *** 2002 senesinde, İngiltere’ye dil öğrenmek üzere çocuk bakmaya gitmiştim. Annem ve Babam e-mail yazmayı öğrenmişlerdi ben gitmeden. Birkaç e-mail alışverişinden sonra annemin son e-maili geldi. “Hülyacım, ben buna dokunamıyorum, bunu koklayamıyorum o yüzden de bir şey anlamıyorum, lütfen bana posta adresini verir misin?” On gün sonra geldi ilk mektubum, açtım. Annem A-4 kağıdını ikiye katlayıp öyle yazar mektuplarını. Kitap gibi açtım mektubu, sol tarafta yapıştırılmış renkli kır çiçekleri, sağ tarafta mektup başlıyor; “Hülyacım, Bu çiçekler seninle birlikte topladığımız çiçekler. Evet biliyorum fiziken yanımda değildin ama ben bunları toplarken aklımda, gönlümde, yanıbaşımdaydın…” *** Bu not Annem’le Babama; Bu sabah seher vakti trendeki penceresiz yatağımda uyandım. Tuvalete gittiğimde pencereden sisler içinde öyle güzel bir manzara vardı ki, koşarak restorana gittim. İşte bu fotoda gördüğünüz tüm ağaçlar ve yeşilin her tonu, bu sabah birlikte yaptığımız tren yolculuğundan. O trende birlikte olmayı çok isterdim. Yanımda değildiniz ama aklımdaydınız, gönlümdeydiniz. Ve bilin ki teklifim her zaman geçerli, ne zaman isterseniz 😉 Benim için endişelendiğinizi biliyorum. Güvende olmak için yeterince çaba sarf ediyorum, merak etmeyin. Yoldayken bir de hiç çaba sarf etmediğim bir şey var ki mutlu olmak. İlk kilometreyle birlikte kendiliğinden oluveriyor işte. Bu sabah dev bir yeşilliğin ortasında trenin kocaman penceresinden ciğerlerime dolan rüzgarla birlikte şıpır şıpır gözümden dökülen yaşlar mutluluktandı ve siz de oradaydınız 😉 Sizi Seviyorum #ruhubohcadagezen #sınırlarımkalktıbenim #yolhikayeleri #travel #treveller #gezi #seyahat #backpacker #sirtcantasi #dreamer #backpack #story #thestoryoftheday #dream #seçim #thailand #tayland #bangkok #bankok #chiangmai #train #love #amor #mektup

A post shared by Hülya Tosun (@ruhubohcadagezen) on

www.ruhubohcadagezen.com
www.facebook.com/ruhubohcadagezen

Gezi-Rehberi-Line

3. Sevil Mert

Çok çalışıyorum, vaktim yok, 2-3 hafta yıllık iznimle nası gezeyim, ancak dinlenebiliyorum diyenlere örnek bir beyaz yakalı. Nasıl bu kadar çok geziyorsun, işin gücün yok mu senin?

www.cokokuyancokgezen.com
www.facebook.com/Cokokuyancokgezen

Gezi-Rehberi-Line

4. Hale Sargın

İşinden istifa edip Güney Amerika’da tek başına seyahat eden Hale’nin seyahatini sosyal medyadan takip edin. Bisikletiyle ve tek başına seyahat ediyor. Son gördüğümde Şili taraflarındaydı.

www.isimgucumgezmek.com
www.facebook.com/isimgucumgezmek

Gezi-Rehberi-Line

5. İlsu Dirgin

Dünyanın ilginç yerlerine bir gezginle birlikte gitmek istiyorsanız işte aradığınız kişi! Hem gezer , hem gezdirir.

www.aylakilsu.com
www.facebook.com/aylakilsu

Gezi-Rehberi-Line

6. Burcu Tunca

Trakya topraklarında doğmuş çingene ruhlu bir gezgin. İçindeki sesi dinleyip kendini yollara atan bir gezgin. Yogada huzuru, dansta mutluluğu, yollarda kendimi bulan gezgin en son Kamboçya’da görüldü.

www.gezginyogini.com
www.facebook.com/gezginyogi

Gezi-Rehberi-Line

7. Tuğçe Makarnacı

İşinden istifa edip yollara düşen bir gezgin. Asya’yı karış karış gezdi.

www.bilinmeyenrota.com
www.facebook.com/BilinmeyenRota

Gezi-Rehberi-Line

8. Oya Yıldız

Güzel fotoğraf çeken ve güzel de yazan bir beyaz yakalı. Ucuz uçak bileti avcısıdır kendisi, yakaladımı ucuz bileti hiç affetmez. Son olarak Kars’ta Ani harabelerini fotoğraflarken  görüldü.

www.benimlegez.com
www.facebook.com/benimlegez

Gezi-Rehberi-Line

9. Pinar Pinzuti

Benim aklıma bisiklet dendi mi ilk Pınar geliyor. Kendisi bisikletin yaygınlaştırılması için mücadele eden çok çalışkan bir bisiklet aktivisti. En son Rodos’ta görüldü.

www.bisikletizm.com
www.facebook.com/Bisikletizm

Gezi-Rehberi-Line

10. Burcu canbulat

İşinden istifa edip özgürlüğü seçenlerden Burcu’nun da çoğunlukla vaktini bilgisayarın başında ucuz bilet peşinde geçirdiği duyumları var. Yeni rotası Filipinler ve Singpur.

www.gezitozu.com
www.facebook.com/gezitozu

Gezi-Rehberi-Line

Listeye ekleyebileceğim en az 20 gezgin kadın daha var. Eğer seyahat etmeyi ve keşfetmeyi seviyorsanız gezginlerin Facebook sayfalarını bulup takip edin, ilham alın!

Kaynak: https://yoldaolmak.com/ilham-veren-10-kadin-gezgin.html

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here