Ana sayfa Gezgin Rotaları Asya Vietnam’da Yapılabilecek En İyi 5 Şey

Vietnam’da Yapılabilecek En İyi 5 Şey

784
0

Huzur dolu ve sakin atmosferiyle Asya coğrafyasının en görülesi ülkelerinden biri olan Vietnam’da, zamanınızı keyifle geçirebileceğiniz çok fazla şey bulabilirsiniz. Sokaklarda dolaşırken guruldayan midenizi ilginç sokak yemekleriyle doldurabilir, mükemmel sahillerde yüzebilir, etkileyici görüntüleriyle dünyanın dört bir yanından turist çeken antik kalıntıları ve tapınakları görebilirsiniz. Vietnam hakkında daha fazla şey öğrenmek ve ülkede yapabileceğiniz şeyleri keşfetmek için yazıya göz atıp, birkaç tavsiye alabilirsiniz.

Vietnam’da Yapılabilecek En İyi 5 Şey

1. Halong Körfezi’nde manzara izleyin

Halong-Bay

Ülkenin nefes kesen manzaralarından birini izlemek için UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Halong Körfezi‘ni (Halong Bay), görmelisiniz. Üç binden fazla kalker mağara ve kayalığın yanı sıra masmavi sularıyla da göz kamaştıran bu körfezde, su üstündeki yerleşim yerlerinden oluşan yüzen balıkçı köylerini ziyaret edebilir ya da bölgede şahane bir manzara oluşturan yelkenlilerden birine binip, unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

2. Ho Chi Minh’de kültür turlarına katılın

Ho-Chi-Minh

Dünyaca ünlü bir turizm şehri olan Ho Chi Minh, seyahatlerinde gece hayatından ve kültür turlarından uzaklaşamayanları cezbeden bir yerleşim yeri. Cıvıl cıvıl atmosferiyle renkli bir görünüme sahip bu şehir; kafe, bar, restoran ve alışveriş merkezi gibi hareketli mekanlarının yanı sıra kültür turu yapmak isteyenlerin de gözdesi. Siz de Ho Chi Minh’deki Saygon kültürel turlarına katılıp, ülkenin kültürel ruhunu hissedebilirsiniz.

3. İmparatorluk Şehri Hue’yi keşfedin

Hue-City

UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Hue şehri, geçmişte Nguyen Hanedanlığına ev sahipliği yaptığı için “İmparatorluk şehri” olarak da anılıyor. Şehirde o dönemlerde yaşayan kral ve kraliçelerin mezarlarını yer aldığı anıt mezarları gezmek için rehberler eşliğinde düzenlenen turlara dahil olabilirsiniz. Perfume Nehri çevresinde kurulan bu şehirde su kanalları ve menekşe göllerinin hoş manzarasını da izlemek gerek.

4. Nha Trang’da dalış yapın

Nha-Trang

Vietnam ve Kamboçya sınırı arasında konumlanan Nha Trang, büyüleyici güzellikteki mercan resiflerine sahip adacıklarındaki dalış noktalarıyla, ülkede dalış yapabileceğiniz en harika yer. Dalış yapıp bölgenin göz alıcı sualtı yaşamını keşfettikten sonra, şehrin hareketli gece hayatına karışıp, eğlenmenin tadını çıkarabilir ya da doğanın huzur veren manzaralarını izleyip, hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebilirsiniz.

5. Hanoi’de Fransız kültürünün izlerini görün

Hanoi

Ülkenin en canlı şehirlerinden biri olan Hanoi, uzun yıllar Fransız sömürge yönetiminin merkezi olduğu için bölgede, Fransız kültürü ve mimarisinden esintiler görebilirsiniz. Vietnam’ın kültürel ve politik başkenti olan şehirde görebileceğiniz yerler arasında 36 Cadde olarak da bilinen Eski Meydan ilk sıralarda geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here