Afrika kıtasının güneyinde yer alan Güney Afrika, vahşi yaşama tanıklık edebileceğiniz harika doğa alanları, göz kamaştıran güzellikteki manzaraları, güneşin ve yüzmenin tadını çıkarabileceğiniz enfes plajları ve sıcakkanlı insanlarıyla görülmeye değer bir coğrafya. Yılın her mevsiminde gidilmeye elverişli iklimiyle tatil rotalarının vazgeçilmezleri arasındaki bu ülkede, yapabileceğiniz pek çok şey de bulabilirsiniz.

Güney Afrika’da Yapılabilecek En İyi 7 Şey

1. Cape Town gece hayatını keşfedin

Guney-Afrika-Gece-Hayati

Ülkenin en kalabalık ve popüler şehirlerinden olan Cape Town, ilginç ve sıradışı restoranlarının yanı sıra renkli gece hayatıyla da öne çıkıyor. Atlantik kıyılarında yer alan bu nefis şehre gittiğinizde çılgın eğlencelerin yaşandığı gece hayatını keşfetmeyi ihmal etmeyin.

2. Pilanesberg Doğal Yaşam Alanı’nda safari yapın

Pilanesberg-Safari

Pilanesberg Doğal Yaşam Alanı, Güney Afrika’da safari yapabileceğiniz en gözde yerlerden biri. Yaklaşık 550 kilometrekare genişliğindeki bu parkta, Afrika’nın Beş Büyükleri olarak bilinen aslan, leopar, Afrika fili, bufalo ve gergedanlar arasında macera ve adrenalin dolu bir vahşi yaşam turu yapmalısınız.

3. Bijou’da balinaları izleyin

Bijou-Balinalar

Ağustos ve eylül ayları arasındaki dönem bölgedeki balina sürülerini izlemek için en doğru zaman. Devasa büyüklükleriyle görenleri kendine hayran bırakan bu canlıları görebileceğiniz en ünlü ve mükemmel yerlerden biri ise Cape Town’ın doğusunda bulunan Bijou.

4. Stellenbosch Şarap Mahzenleri’ni gezin

Stellenbosch-Baglari

Dünyada şarap denildiğinde ilk akla gelen yer Güney Afrika olmasa da ülkenin ikinci en eski şehri olan Stellenbosch’da bulunan Stellenbosch Şarap Mahzenleri‘ni gezip nefis şaraplarını tattıktan sonra fikriniz değişebilir. Viktoryen mimarisiyle Gürcü mimarisinin harmanlandığı etkileyici görünümüyle büyüleyen bu şehirde, şarabınızı yudumlarken çevredeki dağ manzaralarının da tadını çıkarın.

5. Kapama Doğal Yaşam Alanı’nda yürüyüş

Kapama-Yuruyus

Doğa yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız, Kapama Doğal Yaşam Alanı‘nı ziyaret ederek kendinizi doğanın huzurlu kollarına bırakabilirsiniz. Burada, profesyonel avcı rehberler eşliğinde yapılan turlara katılarak, vahşi yaşamda nasıl hayatta kalabileceğinizi ve hayvanların doğada bıraktığı izleri takip etmeyi de öğrenebilirsiniz.

6. Boulders Sahili’nde penguenleri görün

Boulders-Penguen

Paytak yürüyüşleri ve sevimli görüntüleriyle ünlü penguenleri görmek için kutuplara gitmenize gerek yok. Ümit Burnu yakınlarındaki Simon kasabasında bulunan Boulders Sahili‘ne gittiğinizde okyanus kıyısına sıralanmış yüzlerce penguenle karşılaşabilirsiniz. Ülkeye gittiğinizde bu eşsiz deneyimi mutlaka yaşamalısınız.

7. Cape Yarımadası plajlarına gidin

Cape-Peninsula

Atlantik Okyanusu kıyısındaki şahane plajları görmeden bu ülkeden ayrılmak istemiyorsanız, Cape Yarımadası çevresindeki Clifton Beach ve Camps Koyu ile sörf yapmak isteyenleri cezbeden False Koyu ve yedi kilometre uzunluğundaki kumsalıyla bilinen Noordhoek’e gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz